SET0107

Studio Event Theatre – SET proudly hosted the Annual Celebration that brings together the movers, shakers & trendsetters of Toronto’s nightlife industry for a night of Celebration in Recognition of Their Efforts and Accomplishments!!

Congratulations to All the Winners & a Salute to Everyone Nominated as your efforts towards making Toronto’s entertainment and nightlife a World Class Experience were Recognized!

Photo Gallery #1 http://host3.torontonightclub.com/site/2015/12/23/mon-dec-21st-photos-from-15th-annual-toronto-nightclub-awards-at-set/

Photo Gallery #2 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.521992764636383.1073741987.120453994790264&type=3&pnref=story

Nightclub Of The Year:
Bloke
Cabana Pool Bar
UNIUN
MAISON
CUBE
EFS
…and the winner is: UNIUN
Best GTA Nightclub:
Luxy (Vaughan)
And Co (Mississauga)
Dirty Martini (Oakville)
My Apartment (Mississauga)
IVY Social Club (Vaughan)
…and the winner is: And Co
Best Bar:
Bar 244
Rock N Horse
Nashville North
Tequila Jacks
Boots And Bourbon
...and the winner is: Nashville North

 


Club Owner Of The Year:
Charles Khabouth (ink)
Nick (Bloke, Same)
Andrew (Brassaii, Orchid)
Kit (Nashville North
Mickey Oberoi (Lost and Found)
Rob Oliverio (Nest)
…and the winner is: Charles Khabouth
Manager Of The Year:
Danny OK (Same)
Cyrille (SET)
Richard (UNIUN)
Debbie Goncalves (Cabana)
Elyse Archer (The Hoxton)
Tom and Joe (Fiction)
…and the winner is: Danny OK

Promoter Of The Year:
AdnanMedia
Lyme Productions
KleenMedia
RedLine Toronto
NRG
…and the winner is: NRG

Best Host:
Bill (from B&A)
Domenic Malfara (from NRG)
Adnan (Adnanmedia)
Luca Di Donato (Wildflower)
Joey (Epic Events)
…and the winner is: Domenic Malfara

Best New Generation Promoter:
I Make Noize
Shyne Media
RedLine Toronto
Just Entertainment
Elevate
Bliss Media Events
…and the winner is: Elevate

 

Best Patio:
Muzik
The Addisons
Cube
EFS
Cabana
…and the winner is: Cabana Pool Bar
Best Upscale Club or Lounge:
Maison
Muzik
EFS
SET
Bloke
…and the winner is: Bloke

 

Best New Club:
Nest
Same
The Addisons
BLND TGER
ORCHID
…and the winner is: SAME

Best Marketing Manager:
Mike Henry (ink)
Domenic (NRG)
Nelson (Brassaii/Tryst)
Dom (Club Scene)
Massimo Grisafi
Danielle Halliday (ink)
…and the winner is: Danielle Halliday
Best Industry Night:
Everleigh Tuesdays
Bloke Sundays
Bloke Tuesdays
Uniun Sundays
Lost and Found Mondays
…and the winner is: Uniun Sundays
Latin Promoter Of The Year:
Goodlook Ent
Blackcherry Ent
Ella Bella Productions
Oro Entertainment
Nico P.
…and the winner is: Oro Entertainment
Best Local DJ (House):
Addy
Manzone and Strong
Joe Ghost
Mark Oliver
M2 (Macri & Mastertrak)
…and the winner is: Manzone And Strong
Best Local DJ (Club):
Mike Toast
4 Korners
Dj Mix n Match
Dj Matrixz
Jed Harper
…and the winner is: DJ Matrixz
Best College/University DJ:
DJ Intrinity
DJ Couture
DJ Johnny A
DJ Knoxx
DJ MIX n Match
…and the winner is: DJ Mix N Match

Best Promo Models:
Scene Queen
Femme Fatale
NRG Ladies
Luxe Promotional Models
Bombshells Exclusive
Cashmere Staffing Agency
…and the winner is: Femme Fatale
Best Gogo Dancers:
StarMuse Entertainment
Bambi World
BellaDonnas
NRG Gogo
Femme Fatale
…and the winner is: Starmuse Entertainment
Best Bartender:
Leanna Ellisa (Cabana/Uniun)
Laura (Bloke)
Nessy Zoubiri (EFS)
Kayleigh Mckellar (Cabana/UNIUN)
Celine Laflamme (Luxy)
Valerie Davis (Fiction)
…and the winner is: Kayleigh Mckellar
Best Sound System:
Nest (Dynacord)
Coda (PK)
Sound Academy (Phazon)
Red (Funktion One)
Maison (Funktion One)
…and the winner is: NEST
Doorman of The Year:
Earl Francis (Cube)
Ave (Big) Gill (Bloke)
Amir (Bloke)
Samir (Uniun)
Shem (Fiction)
...and the winner is: SAMIR (Uniun)
Best Server:
Alanna (UNIUN)
Michelle (UNIUN/Cabana)
Sophie Palacio (Bloke)
Jile Cai (Cabana)
Bree (Cabana, Cube)
…and the winner is: Sophie Palacio
Club Staff of The Year:
Everleigh
Maison
Bloke
UNIUN
Cabana Pool Bar
…and the winner is: Cabana Pool Bar

 

Best Weekly Party:
Saturdays at Muzik
Saturdays at Maison
Fridays at Bloke
Sundays at UNIUN
Saturdays at EFS
…and the winner is: Saturdays at EFS

Party of The Year:
Guvernment Finale
Northern Lights Boat Cruise
Glow Party at Sound Academy
Tiesto at Cabana Pool Bar
Danny Tenaglia at NEST
…and the winner is: Guvernment Finale
Festival of The Year:
EverAfter Music Festival
VELD
DIGITAL DREAMS
Electric Island
Pangea
…and the winner is: VELD
Best Radio Station:
Flow 93.5
z103.5
Edge 102
Virgin
Kiss 92
…and the winner is: z103.5
Best Radio Personality:
Tony Monaco
Scott Boogie
Danny D
Hammer Matt Wreggitt
Scott Fox
…and the winner is: Tony Monaco
Best MC:
DEVO Brown
Dom (clubscene)
Celebrity Dru
The Iceman
Mark Stong
…and the winner is: The Iceman
Best Nightclub Photographer:
John Mitchell
Jason Yee
Moses Sousa
Drew Haran
Randal Martin
...and the winner is: Moses Sousa

Facebook comments:

About The Author

Torontonightclub.com is Toronto's Leading Source for clubbing info in Southern Ontario since 1993. Be it Guestlists, viewing club pics, or Whats happening this weekend, log on every day to be in the know.

Related Posts