REGULARS Bar proudly hosted the Annual Celebration that brings together the movers, shakers & trendsetters of Toronto’s nightlife industry for a night of Celebration in Recognition of Their Efforts and Accomplishments!!  The live event took place on Monday December 17th at 10pm and was sponsored by Lost Craft Brewery and TorontoNightclub.com.  Drake surprised all those in attendance by showing up at 10:30pm as the awards portion of the event was coming to a close.

Congratulations to All the Winners & a Salute to Everyone Nominated as your efforts towards making Toronto’s entertainment and nightlife a World Class Experience were Recognized!

This year we were proud to honour John and Frank from Dirty Martini and Palazzo fame with the Lifetime Achievement Award. 

All other categories were determined by public voting that lasted one month.  Each person was allowed to vote only once and the winners were the top vote getters in each category.

Here are The Nominees for Best Nightclub Photographer

David Contreras
James Yigitoz (PRCPTN)
Mustafa (PRCPTN)
Chris Reign
Tobias Wang

And the winner is: CHRIS REIGN

Here are The Nominees for Club Staff Of The Year

Everleigh
Rebel
Cure
UNIUN
Cabana

And the winner is: CURE

Here are The Nominees for Party Of The Year

Glow Party at REBEL
Rose Picnic at Hotel X
Wu Tang Clan at Rebel
DJ Khaled at EFS
Olakala Christmas Ritual

And the winner is: Rose Picnic at Hotel X

Here are The Nominees for Best Marketing Manager

Mike Henry (ink)
Domenic (NRG)
Dippi Rakhra (&Co, Figures)
Farhad Gucci (ink)
Nelson (Brassaii)

And the winner is: Farhad Gucci (ink)

Here are The Nominees for Best Nightlife Entertainment

The Illuminautians
Marko Bongo
Technocolour Dreams
Black Mohawk Productions
Edllusion

And the winner is: BLACK MOHAWK

Here are The Nominees for Nightclub Of The Year

EFS
CURE
REBEL
EVERLEIGH
UNIUN

And the winner is: REBEL

Here are The Nominees for Best Host

Stephen Medeiros
Feta Noize
Deshae Maitland
Chris Da Costa
Ken Bryan

And the winner is: CHRIS DA COSTA

Here are The Nominees for Best Pool Bar

Cabana
Bisha
Lavelle
Thompson

And the winner is: CABANA POOL BAR

Here are The Nominees for Best New Generation Promoter

I Make Noize
RedLine Toronto
HTL Ent Group
Dynasty Events
Matt Mogul

Andthe winner is: DY-NASTY EVENTS

Here are The Nominees for Best New Bar

Bisha
Goldie
Regulars
Petty Cash

And the winner is: REGULARS

Here are The Nominees for Best MC

Sir Lancelot
Dom (clubscene)
Celebrity Dru
MC Ricochet
Nico P

And the winner is: SIR LANCELOT

Here are The Nominees for Latin Promoter Of The Year

Goodlook Ent
Tonight Promotions
High End Hustle
Gusto
Nico P.

And the winner is: GOODLOOK ENT

Here are The Nominees for all 3 DJ Categories

Best House DJ

Addy
Deko-Ze
DJ Macri
Joee Cons
Mark Oliver

Andthe winner is: DJ ADDY 

Best Club DJ

Nick Mana
Charlie B
John J
Jed Harper
DJ IKHAN

Andthe winner is:  John J 

Best Latin DJ

Nayo
Mechon
DJ Stackz
Danny Castro
Kris Toma

Andthe winner is:  DJ STACKZ 

Here are The Nominees for Best Gogo Dancers

StarMuse Entertainment
Bambi World
BellaDonnas
Femme Fatale

And the winner is: STARMUSE Entertainment

Here are The Nominees for Doorman Of The Year

Ave (Big) Gill (Wayward)
Amir (Same)
Yusif (Rebel)
Ken (Wildflower)
Rick Eggett (Everleigh)

And the winner is: KEN from Wildflower

Here are The Nominees for Best Server

Nikki Vujanic (Everleigh)
Rachel Wright (Brassaii)
Paula Nguyen (Lost And Found)
Julie C (Rebel)
Rinya Cyrus (Cure)
Jile Cai (Cabana)

And the winner is: Nikki Vujanic (Everleigh)

Here are The Nominees for Best Bartender

Leanna Ellisa (Cabana/Uniun/Rebel)
Laura Cos (Cure)
Sara OG (Nest, Goldie)
Kayleigh Mckellar (EFS)
Nessy Zoubiri (EFS)
Amanda Bridget (Lost And Found)

And the winner is: NESSY from EFS

Here are The Nominees for Best Radio Station

Flow 93.5
z103.5
Virgin
Kiss 92

And the winner is: Z103.5

Here are The Nominees for Best Radio Personality

Tony Monaco
Mc Extreme
Danny D
Hammer Matt Wreggitt

And the winner is: TONY MONACO

Here are The Nominees for Best Promo Models

Scene Queen
StarMuse
Cotton Candy
Bombshells Exclusive
Cashmere Staffing Agency

And the winner is: BOMBSHELLS EXCLUSIVE

Here are The Nominees for Best Weekly Party

Saturdays at Rebel
Sundays at Wildflower
Mondays at Lost And Found
Saturdays at CURE
Wednesdays at EFS

And the winner is: SATURDAYS AT CURE

Here are The Nominees for Best Patio

Cactus Club
Brassaii
Cube
EFS
Thompson

And the winner is: EFS

Here are The Nominees for Best Industry Night

Everleigh Tuesdays
Sundays at Wildflower
EFS Wednesdays
Escobar Wednesdays
Lost and Found Mondays

And the winner is: SUNDAYS AT WILDFLOWER

Here are The Nominees for Manager Of The Year

Helen Betito (Rebel, Cabana)
Moshe (Love Child)
Peter Weil (Wildflower)
Nelson Haines (Brassaii)
Danny OK (Same)

And the winner is: NELSON HAINES

Here are The Nominees for Best GTA Nightclub

Luxy (Vaughan)
&Co (Mississauga)
Dirty Martini (Oakville)
Blue Suede Sues (Mississauga)
IVY Social Club (Vaughan)

And the winner is: &Co in Mississauga

Here are The Nominees for Best Bar

ESCOBAR
PETTY CASH
Nashville North
Early Mercy
Belfast Love

And the winner is: PETTY CASH

Here are The Nominees for Best Upscale Club or Lounge

Goldie
Wildflower
EFS
Brassaii
Cure

And the winner is: WILDFLOWER

Here are The Nominees for Promoter Of The Year

I Make Noize
Shyne Media
Cult
RedLine Toronto
NRG

And the winner is: NRG

Here are The Nominees for Club Owner of The Year

Charles Khabouth (ink)
Nick Regina (Cure, Same)
Ralf, Tarus, Ryan B (Everleigh)
Steve Georgiev and Travis (EFS)
Matty Tsoumaris (Wildflower, Baro, Citizen, Petty Cash)

And the winner is: NICK REGINA

Facebook comments:

About The Author

Torontonightclub.com is Toronto's Leading Source for clubbing info in Southern Ontario since 1993. Be it Guestlists, viewing club pics, or Whats happening this weekend, log on every day to be in the know.

Related Posts