REGULARS Bar proudly hosted the Annual Celebration that brings together the movers, shakers & trendsetters of Toronto’s nightlife industry for a night of Celebration in Recognition of Their Efforts and Accomplishments!!  The live event took place on Monday December 16th at 10pm and was sponsored by Ciroc, Stella Artois and TorontoNightclub.com. 

Congratulations to All the Winners & a Salute to Everyone Nominated as your efforts towards making Toronto’s entertainment and nightlife a World Class Experience were Recognized!

This year we were proud to honour Travis Agresti of  John Doe Group with the Lifetime Achievement Award. 

All other categories were determined by public voting that lasted one month.  Each person was allowed to vote only once and the winners were the top vote getters in each category.

Nightclub Of The Year:
EFS
LOST AND FOUND
REBEL
WILDFLOWER
&Co

And the winner is: REBEL

Best GTA Nightclub:
Luxy (Vaughan)
&Co (Mississauga)
Dirty Martini (Oakville)
HER (Mississauga)
IVY Social Club (Vaughan)

And the winner is: IVY

Best Bar:
ESCOBAR
PETTY CASH
Regulars
Early Mercy
Belfast Love

And the winner is: PETTY CASH

Club Owner Of The Year:
Charles Khabouth
Nick Regina
Mickey Oberoi
Nick Di Donato
Matty Tsoumaris

And the winner is: NICK REGINA

Manager Of The Year:
Helen Betito (Rebel, Cabana)
Zain (Goldie)
Peter Weil (Wildflower)
Nelson Haines (Arcane)
Arthur Geringas (Lost And Found)

And the winner is: NELSON HAINES

Promoter Of The Year:
I Make Noize
Shyne Media
Cult
RedLine Toronto
NRG

And the winner is: NRG

Best Host:
Rated RJ
Feta Noize
Andreas Eskander
Chris Da Costa
Ernesto Gaita

And the winner is: ERNESTO GAITA

Best New Generation Promoter:
MOSY
WAVE PROMOTIONS
HTL Ent Group
Dynasty Events
Matt Mogul

And the winner is: DYNASTY EVENTS

Best Patio:
Baro
Arcane
Cube
The Porch
Thompson

And the winner is: ARCANE

Best Pool Bar:
Cabana
Bisha
Lavelle
Thompson

And the winner is: LAVELLE

Best Upscale Club or Lounge:
Goldie
Wildflower
Lavelle
Arcane
Bisha

And the winner is: ARCANE

Best New Venue:
Arcane
Toybox
Juliet
Her
Mr. Wolf

And the winner is: MR WOLF

Best Marketing Manager:
Mike Henry (ink)
Sean David Kane (EFS, Daisy)
Dippi Rakhra (&Co, Figures)
Farhad Gucci (ink)
Zain (Goldie)

And the winner is: SEAN DAVID KANE

Best Industry Night:
Everleigh Tuesdays
Sundays at Wildflower
EFS Wednesdays
Escobar Wednesdays
Lost and Found Mondays

And the winner is: SUNDAYS AT WILDFLOWER

Latin Promoter Of The Year:
Goodlook Ent
Truchito
High End Hustle
Gusto
Nico P.

And the winner is: GUSTO

Best Latin Night:
Lavelle Wednesdays
Baro Saturdays
&Co Wednesdays
BLND TGER Saturdays
Moda Saturdays

And the winner is: BARO SATURDAYS

Best House DJ:
Addy
Deko-Ze
DJ Macri
Joee Cons
Mark Oliver

And the winner is: ADDY

Best Club DJ:
Eric The Tutor
Charlie B
John J
Jed Harper
DJ IKHAN

And the winner is: DJ IKHAN

Best Hiphop/R&B DJ:
Nick Mana
Charlie B
John J
Trapment
DJ Wikked

And the winner is: CHARLIE B

Best Promo Models:
Scene Queen
StarMuse
Cotton Candy
Bombshells Exclusive
Femme Fatale

And the winner is: BOMBSHELLS EXCLUSIVE

Best Gogo Dancers:
StarMuse Entertainment
Bambi World
BellaDonnas
Decalle Gogo

And the winner is: DECALLE GOGO

Best Bartender:
Leanna Ellisa (Cabana/Rebel)
Peter Lac (Arcane)
Trisha Alexis (Rebel)
Kayleigh Mckellar (Mademoiselle)
Nessy Zoubiri (EFS)

And the winner is: LEANNA ELLISA

Doorman of The Year:
Barry (EFS)
Amir (Juliet)
Yusif (Rebel)
Ken (Wildflower)
Chris Ella (Arcane)

And the winner is: BARRY from EFS

Best Server:
Nikki Vujanic (Everleigh)
Hailey Schiafone (HER)
Paula Nguyen (Lost And Found)
Maria Flo (Wildflower)
Maya Holmes (Arcane)

And the winner is: HAILEY SCHIAFONE

Club Staff of The Year:
EFS
Rebel
Juliet
Wildflower
Arcane

And the winner is: EFS

Best Weekly Party:
Saturdays at Rebel
Sundays at Wildflower
Mondays at Lost And Found
Saturdays at JULIET
Saturdays at Arcane

And the winner is: LOST AND FOUND MONDAYS

Party of The Year:
Glow Party at REBEL
Rose Picnic at Hotel X
Red Party at Cabana Pool Bar
Rewind Series at HER
Olakala Christmas Ritual

And the winner is: OLAKALA CHRISTMAS RITUAL

Best Radio Station:
Flow 93.5
z103.5
G98.7
Kiss 92

And the winner is: FLOW 93.5

Best Radio Personality:
Tony Monaco
Chris Biggs
Danny D
Hammer Matt Wreggitt

And the winner is: DANNY D

Best MC:
Sir Lancelot
Stokes The MC
Breezy
MC Ricochet
Nico P

And the winner is: MC RICOCHET

Best Nightlife Entertainment:
The Illuminautians
Marko Bongo
Pastel Supernova
Black Mohawk Productions
Edllusion

And the winner is: PASTEL SUPERNOVA

Best Nightclub Photographer:
J Gucci
James Yigitoz (PRCPTN)
Mustafa
Chris Reign

And the winner is: CHRIS REIGN

Facebook comments:

About The Author

Torontonightclub.com is Toronto's Leading Source for clubbing info in Southern Ontario since 1993. Be it Guestlists, viewing club pics, or Whats happening this weekend, log on every day to be in the know.

Related Posts